Synonyma a cizí názvy: Jul’skoje.
Původ: Pochází ze SSSR. Bylo vyšlechtěno S. F. ČERNENKEM z křížení Anisu barchatnového s Průsvitným letním, které provedl v r. 1928.
Rozšíření: U nás se pěstuje pokusně.
Znaky a vlastnosti stromu: Roste středně bujně a vytváří kulovitě rozložitou korunu. Dobře se rozvětvuje (má sklon k zahušťování koruny), větve vyrůstají pod tupým úhlem a dobře obrůstají kroužkovými trny. Je dobrým opylovačem.
Znaky a vlastnosti plodu: Plody jsou střední až větší, ploše kulovité, dosti nepravidelné, hranaté, v kališní části žebernaté. Slupka je slabší, ale pevná, zelenavě žlutá, na sluneční straně má červené až karmínově červené líčko. Lenticely jsou bělavé, nápadné. Dužnina je bělavá, měkká, méně šťavnatá, chuti sladce navinulé, jen dobré, bez výrazného aromatu. Sklízí se koncem července až začátkem srpna. Zraje nestejně. První plody dozrávají před Průsvitným letním. Plody po sklizni velmi brzy moučnatějí.
Plodnost: Raná, hojná. Plodí i na jednoletém dřevě. Má střední sklon ke střídavé plodnosti.
Odolnost: Proti mrazu vysoká, strupovitostí i padlím trpí středně.
Celkové zhodnocení: Přednostmi této odrůdy jsou mrazuvzdornost, rané dozrávání, lákavé vybarvení plodů a hojná plodnost. Nedostatkem je jen průměrná chuť a krátká konzumní zralost plodů.